Vláda jmenovala Jana Kněžínka předsedou Legislativní rady vlády

Andrej Babiš s Janem Kněžínkem. Foto: MSp

Vláda hnutí ANO11 a ČSSD dnes jmenovala nového ministra spravedlnosti Jana Kněžínka (za ANO11) předsedou Legislativní rady vlády. Informoval o tom tiskový odbor Strakovy akademie. Kněžínek minulý týden v čele resortu spravedlnosti vystřídal Taťánu Malou (za ANO11), která rezignovala kvůli podezření z plagiátorství. Malá šéfovala i legislativní radě, jejímž místopředsedou Kněžínek do té doby byl.

Legislativní rada je poradním orgánem vlády.

Devětatřicetiletý právník Kněžínek spojil většinu svého profesního života s úřadem vlády. V něm v poslední době spolupracoval i s premiérem a šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem, který ho považuje za zkušeného odborníka. „Na úřadu vlády jsem s ním řešil veškeré legislativní věci a právní záležitosti, často i online, to znamená esemeskou a telefonáty. Bral jsem ho jako ve firmě, kde je nejdůležitější právník,“ uvedl k ministrovi premiér minulý týden.

Kněžínek bezprostředně po svém jmenování označil za krátkodobé priority prosazení návrhů ministerstva, které nyní projednávají poslanci. Z dlouhodobých priorit pak uvedl práci na nových procesních kodexech, tedy na civilním řádu soudním a na trestním řádu.

Prezident Miloš Zeman jmenoval Kněžínka ministrem spravedlnosti minulé úterý.

(čtk)