Venčení psů je ve Švédsku nově základním lidským právem

Venčení psů patří podle švédského soudu mezi základní lidská práva.

Švédský soud vynesl překvapivé rozhodnutí v neobvyklém sporu postižené ženy s pečovatelskou službou o pravidelné venčení psa. Podle agentury APA prohlásil, že umožnění řádné péče o psa je základním lidským právem.

Žena z jihošvédského města Växjö přestala po těžkém úrazu chodit, a nemůže se tak plně starat o svého čtyřnohého miláčka. Městská pečovatelská služba postižené jako součást pomoci dvakrát denně psa vyvenčila. To se však týkalo jen pracovních dní. Soud nyní rozhodl, že za účelem zachování „přiměřeného životního standardu“ musí pečovatelé psa postiženým lidem venčit i o víkendu.)

-čtk-

Sdílejte
Předchozí článekGediminas Mesonis: litevský ústavní soudce, který obdivuje Masaryka
Další článekČech nalezený v Norsku se ztrátou paměti se údajně vrátil do vlasti
Tomáš Sazima
Absolvent Vyšší odborné školy publicistiky v Praze. V médiích se pohybuje od roku 2007. Nejprve pracoval jako editor stránky v Pražském deníku, kde získal první zkušenosti s chodem redakcí tištěných deníků. Posléze krátce pracoval jako editor domácího zpravodajství na serveru Lidovky.cz. Na jaře 2009 přešel "na druhou stranu" a stal se zaměstnancem sekce PR a marketingu ČSSD. Zde prošel povětšinou jako člen volebního štábu kampaně k volbám do Evropského parlamentu (2009), do Poslanecké sněmovny (2010), do Senátu a zastupitelstev měst a obcí (2010). V rámci Poslanecké sněmovny P ČR spolupracoval s řadou poslanců klubu sociální demokracie. V roce 2010 se podílel na vzniku a spuštění názorového webového projektu VašeVěc.cz. V roce 2011 se stal tiskovým mluvčím strany bývalého premiéra Jiřího Paroubka LEV 21. Zde se podílel zejména na koordinaci kampaní do zastupitelstev krajů (2012) a do poslanecké sněmovny (2013). Od začátku roku 2014 se pohybuje na volné noze a působí jako mediální poradce.