Apple a Google mají dohodu, končí tak jedna z největších bitev právníků

Společnosti Apple a Google uzavřely dohodou jednu z největších právních bitev. Koláž: redakce

Giganti technologického průmyslu, společnosti Apple a Google, končí jednu z největších právních bitev historie. Motorola Mobility, která patří společnosti Google, a firma Apple se totiž dohodly na urovnání všech svých dosavadních patentových sporů ohledně chytrých mobilních telefonů.

Dohodou obou firem tak končí jedna z největších a nejsledovanějších právních bitev v odvětví vyspělých technologií. Firmy se dohodly, že budou spolupracovat na reformě patentů. V sobotu o tom informovala zpravodajská agentura Reuters.

Obě společnosti, které vydaly k ukončení sporu společné prohlášení, uvedly, že dohoda o ukončení sporů se netýká vzájemného uznávání licencí k jejich konkrétním patentům. „Apple a Google se také dohodly, že budou spolupracovat v některých oblastech patentové reformy,“ píše se ve sdělení.

Obě společnosti informovaly federální odvolací soud ve Washingtonu, že jejich spor by měl být ukončen, údajně již v pátek. Nezdá se nicméně, že by se firma Apple vzdávala svého sporu s jiným významným hráčem, společností Samsung. Nic totiž nenasvědčuje tomu, že by v tomto případě měla přijít nějaká dohoda.

Apple a firmy, které vyrábějí smartphony na bázi operačního systému Android od Googlu, na sebe po celém světě navzájem podaly stovky žalob. Snaží se tak chránit svou technologii. Spoluzakladatel Applu Steve Jobs kdysi Android označil za kradený produkt.

-red- -čtk-

Sdílejte
Předchozí článekPětasedmdesáté narozeniny by oslavil známý bojovník proti mafii, soudce Falcone
Další článekMarie Benešová: Selektivní justice už jsou ve sněmovně všichni plni
Tomáš Sazima
Absolvent Vyšší odborné školy publicistiky v Praze. V médiích se pohybuje od roku 2007. Nejprve pracoval jako editor stránky v Pražském deníku, kde získal první zkušenosti s chodem redakcí tištěných deníků. Posléze krátce pracoval jako editor domácího zpravodajství na serveru Lidovky.cz. Na jaře 2009 přešel "na druhou stranu" a stal se zaměstnancem sekce PR a marketingu ČSSD. Zde prošel povětšinou jako člen volebního štábu kampaně k volbám do Evropského parlamentu (2009), do Poslanecké sněmovny (2010), do Senátu a zastupitelstev měst a obcí (2010). V rámci Poslanecké sněmovny P ČR spolupracoval s řadou poslanců klubu sociální demokracie. V roce 2010 se podílel na vzniku a spuštění názorového webového projektu VašeVěc.cz. V roce 2011 se stal tiskovým mluvčím strany bývalého premiéra Jiřího Paroubka LEV 21. Zde se podílel zejména na koordinaci kampaní do zastupitelstev krajů (2012) a do poslanecké sněmovny (2013). Od začátku roku 2014 se pohybuje na volné noze a působí jako mediální poradce.