Sobota, 18. září, 2021

Žižlavský: Problém v sepisování insolvenčních návrhů není v advokátech, ale v akreditovaných osobách

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Problém v sepisování insolvenčních návrhů není v advokátech, ale v akreditovaných osobách. Člen představenstva ČAK a šéf insolvenční sekce Michal Žižlavský tak reagoval na vystoupení poslance Marka Bendy (ODS), který při projednání oddlužovací novely insolvenčního zákona řekl, že někteří advokáti nejsou úplně poctiví, a rádi předloží cokoliv, když z toho budou mít nějaký profit.

Šance na přijetí sporné insolvenční novely o zmírnění podmínek pro oddlužení lidí v dluhové pasti do voleb je po dnešku poměrně nízká. Poslanci nedokončili ani napodruhé úvodní debatu o vládní předloze. Diskusi dominuje pře poslanců pravicové opozice s ministrem spravedlnosti Robertem Pelikánem (ANO) o dopadech změn a v rámci toho se diskuze točí i kolem insolvenčního zákonu jako celku. „Takže myslet si, že zabrání povinný advokátní proces podávání nekompetentních návrhů resp. případně i obcházení zákona, pokládám za nezřízený optimismus,” konstatoval Benda.

Poslanec ve svém vystoupení reagoval na již schválenou novelu insolvenčního zákona, podle níž dostali advokáti pravomoc sepisovat dlužnické návrhy. „Pan ministr tady zmiňoval skutečnost, že jsme v nějaké z předchozích novel občanského soudního řádu resp. insolvenčního zákona řekli, že v těchto případech musí být zastoupeni advokátem. No, při vší úctě ke stavu advokátskému myslet si, že při počtu advokátů, kteří jsou v České republice, to vytváří nějakou zásadní bariéru a zásadní ochranu před tím, aby nebyly podávány nekompetentní návrhy, nebo dokonce aby nebyly podávány tyto návrhy v podstatě podvodné, pokládám za nezřízený optimismus pana ministra,“ řekl Benda ve svém vystoupení. „Myslím, že oba dva víme,…

Celý článek si můžete přečíst v MEDIA NETWORK MAGAZÍNU.
Přístupný je pro předplatitele.

Jste-li předplatitel, přihlásit se můžete zde.Přihlásit

Chcete-li se stát předplatitelem, jděte zde.Předplatit

Dušan Šrámek

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Celý článek si můžete přečíst v MEDIA NETWORK MAGAZÍNU.
Přístupný je pro předplatitele.

Jste-li předplatitel, přihlásit se můžete zde.Přihlásit

Chcete-li se stát předplatitelem, jděte zde.Předplatit