Asistent/ka soudce – správní úsek (agenda mezinárodní ochrany)

0

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ

Městský soud v Praze

vyhlašuje výběrové řízení na pracovní pozici

asistent/ka soudce – správní úsek

(agenda mezinárodní ochrany)

Koho hledáme:

▪ absolventy právnických fakult se zájmem o získání zkušeností v justici

▪ právníky s předchozí praxí i bez ní

▪ obsazována jsou až 4 pracovní místa

Co bude Vaším úkolem:

▪ zpracovávání podkladových materiálů pro rozhodovací činnost soudců v oblasti mezinárodní ochrany

▪ příprava konceptů rozhodnutí, provádění jednotlivých úkonů v rámci soudního řízení, účast na ústních jednáních

Co Vás na tom bude bavit:

▪ zajímavá a obsahově pestrá práce v oblasti azylového a uprchlického práva, s přesahem do evropského a mezinárodního práva

▪ jako člen týmu budete přispívat k hledání spravedlivých řešení ve sporech projednávaných správními soudy poskytujícími ochranu právům žadatelů o mezinárodní ochranu

▪ získáte zkušenosti a znalosti využitelné v další kariéře nejen v justici, ale i v jiných právnických profesích

▪ budete se učit stále něco nového, osvojíte si práci s judikaturou i odbornou literaturou, naučíte se psát komplexní právní texty

▪ budete rozvíjet své právní myšlení, schopnost právního psaní a právní argumentace a získáte konstruktivní zpětnou vazbu

Co musíte splňovat:

▪ vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním programu v oblasti práva na vysoké škole v ČR

▪ bezúhonnost

Oceníme především:

▪ samostatnost, odpovědnost, pečlivost

▪ analytické myšlení, orientaci na detail, zvídavost

▪ kultivovaný písemný i ústní projev

▪ zájem o azylové a uprchlické právo

▪ znalost cizího jazyka

▪ ochota k dalšímu vzdělávání a odbornému růstu

Platové zařazení:

▪ 13. platová třída dle nařízení vlády č. 341/2017 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě (platové rozmezí dle praxe); po úspěšném vykonání odborné justiční zkoušky nebo zkoušky jí na roveň postavené 14. platová třída

▪ zvláštní příplatek ve výši 2 000 Kč

▪ po zapracování osobní ohodnocení a možnost odměn

Dále nabízíme:

▪ příležitost odborného růstu s možností vykonání odborné justiční zkoušky

▪ další vzdělávání – školení a semináře v různých oblastech práva

▪ 200 hodin (5 týdnů) dovolené

▪ 5 dnů indispozičního volna

▪ příspěvek na stravování (stravenkový paušál)

▪ příspěvek na penzijní připojištění

▪ příspěvek na kartu MultiSport

▪ příspěvek ve výši 5 000 Kč ročně (resp. alikvotní část v závislosti na délce trvání PP v daném kalendářním roce), čerpání ze systému Cafeteria benefity

▪ možnost využití rekreačních zařízení Městského soudu v Praze

▪ další zaměstnanecké výhody dle FKSP

Pracovní poměr:

▪ plný pracovní úvazek (možnost částečného úvazku)

▪ na dobu určitou 1 roku s možností změny na dobu neurčitou

Předpokládaný nástup:

▪ ihned, případně dle dohody

Průběh výběrového řízení:

▪ přihlášku do výběrového řízení zasílejte do konce února 2024 k rukám paní Kateřiny Šenkeříkové na e-mailovou adresu: [email protected] společně se strukturovaným životopisem, popř. i stručným motivačním dopisem či svým původním právním textem

▪ 1. kolo bude spočívat v hodnocení životopisu, popř. dalších obdržených podkladů

▪ 2. kolo proběhne formou osobního pohovoru

▪ Městský soud v Praze si vyhrazuje možnost zrušit výběrové řízení kdykoli v jeho průběhu

Souhlas se zpracováním osobních údajů:

▪ Poskytnutím osobních údajů Městskému soudu v Praze prostřednictvím požadovaných podkladů pro výběrové řízení na pracovní pozici udělujete souhlas Městskému soudu v Praze dle čl. 6 odst. 1 písm. a) a čl. 7 Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a volném pohybu těchto údajů a o zrušení Směrnice 95/46/ES, se zpracováním Vašich osobních údajů pro účely a v rozsahu potřebném pro uskutečnění výběrového řízení na pracovní pozici. Udělený souhlas máte právo kdykoliv odvolat, v takovém případě se však již nadále nemůžete účastnit výběrového řízení na pracovní pozici.

Kontakt/dotazy:

▪ s jakýmikoli dotazy ohledně výběrového řízení či práce samotné se obracejte na kontaktní e-mail uvedený výše