Soupeření mateřských škol v Číně končí rozsudky smrti

Šibenice - ilustrační foto

Čínský soud v sobotu vynesl rozsudky smrti nad dvěma osobami, které loni jedem usmrtily dvě děti. Jak informovala agentura AP, v případu šlo o soupeření dvou předškolních zařízení. Jedním z viníků je bývalá ředitelka školky, která se rozhodla poškodit konkurenční mateřskou školu, jež měla vyšší počet žáků. Přidala proto do kelímku s jogurtem jed na krysy a požádala komplice, aby kelímek pohodil na silnici.

Stalo se to loni v dubnu v severočínské provincii Che-pej. Jogurt, který byl v sáčku spolu s notesem a tužkou na cestě do oblíbenější mateřské školy, našly dvě sestry a otrávily se jím.

Provinční soud usvědčil bývalou ředitelku školky i jejího komplice ze zabití otravou a vynesl nad nimi trest smrti. Ze zprávy čínské televize není jasné, zda se odsouzenci odvolají, nicméně rozsudky smrti v Číně přezkoumává nejvyšší soud.

Čína je známá případy problematického vedení předškolních zařízení. V březnu začala celonárodní inspekce škol a školek kvůli podezření, že v některých děti dostávaly bez povolení prostředky na prevenci nemocí, což mělo zařízením zvýšit počet klientů.

-čtk-

Sdílejte
Předchozí článekKritika ministryně Válkové: Odvolání Dohnala je nezákonné
Další článekDrábkův exnáměstek Šiška míří před soud. Hrozí mu až 12 let vězení
Tomáš Sazima
Absolvent Vyšší odborné školy publicistiky v Praze. V médiích se pohybuje od roku 2007. Nejprve pracoval jako editor stránky v Pražském deníku, kde získal první zkušenosti s chodem redakcí tištěných deníků. Posléze krátce pracoval jako editor domácího zpravodajství na serveru Lidovky.cz. Na jaře 2009 přešel "na druhou stranu" a stal se zaměstnancem sekce PR a marketingu ČSSD. Zde prošel povětšinou jako člen volebního štábu kampaně k volbám do Evropského parlamentu (2009), do Poslanecké sněmovny (2010), do Senátu a zastupitelstev měst a obcí (2010). V rámci Poslanecké sněmovny P ČR spolupracoval s řadou poslanců klubu sociální demokracie. V roce 2010 se podílel na vzniku a spuštění názorového webového projektu VašeVěc.cz. V roce 2011 se stal tiskovým mluvčím strany bývalého premiéra Jiřího Paroubka LEV 21. Zde se podílel zejména na koordinaci kampaní do zastupitelstev krajů (2012) a do poslanecké sněmovny (2013). Od začátku roku 2014 se pohybuje na volné noze a působí jako mediální poradce.