Pondělí, 4. července, 2022

Bývalí vojáci či policisté založili nové politické hnutí BOS

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Podzimních sněmovních voleb se chce zúčastnit nové politické hnutí Bezpečnost, odpovědnost, solidarita (BOS). Mezi zakládajícími členy jsou především bývalí vojáci a příslušníci bezpečnostních sborů. V politice chtějí řešit hlavně otázky bezpečnosti, ochrany hranic před nelegální migrací nebo posílení armády a bezpečnostních sborů. Představitelé nového hnutí to dnes řekli na tiskové konferenci.

Podle předsedy BOS Jaroslava Štefce, bývalého vysokého úředníka ministerstva obrany, hnutí usiluje o „sjednocení občanů České republiky, kteří si uvědomují současné ohrožení České republiky vyplývající zejména z chaosu v mezinárodních vztazích, z šíření mezinárodního terorismu, islámského radikalismu, nelegální migrace, kybernetických hrozeb a hrozeb masových epidemií“.

Jedním z cílů hnutí je podpořit kandidaturu Miloše Zemana na prezidenta.

Program hnutí chce podporovat opatření, která pomohou zajistit „spolehlivou ochranu a obranu územní celistvosti a svrchovanosti“ ČR. Počítá mezi ně trvání na platnosti takzvaných Benešových dekretů, zabránění nelegální migraci na české území, eliminaci ideologických projevů radikálního islámu nebo zvýšení schopností české armády podstatným růstem počtu vojáků v bojových útvarech na úkor armádních úředníků.

Dalšími body programu jsou třeba zdanění výnosů z církevních restitucí, boj s korupcí, přijetí zákona, který by vytvořil podmínky k zavedení pracovní povinnosti vězňů, nebo prosazování potravinové soběstačnosti ČR.

Štefec uvedl, že v současné době má hnutí přes 50 členů, ti vytvářejí krajské rady a místní organizace. „Pokud vím, tak v současné době je řádově několik set zájemců o členství v našem hnutí,“ poznamenal. Dodal, že hnutí má ambici kandidovat do sněmovních voleb ve všech krajích. Financování hnutí je zatím zajištěno z osobních darů. „Počítáme samozřejmě s tím, že budeme hledat sponzory tak, jak to dělají všechny politické strany a hnutí,“ dodal.

(čtk)

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY