Pondělí, 26. července, 2021

Černý den pro Vězeňskou službu: Mezi šesti oběťmi střelce jsou dva příslušníci

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Mezi šesti oběťmi dnešní střelby v ostravské fakultní nemocnici jsou dva příslušníci Vězeňské služby. Informaci zveřejnil v tiskové zprávě mluvčí ministerstva spravedlnosti Vladimír Řepka. Mluvčí bezpečnostního sboru Petra Kučerová řekla, že příslušníci nebyli při útoku ve službě a lékaře navštívili v době svého volna.

Dvaačtyřicetiletý pachatel střílel nelegálně drženou zbraní po pacientech v čekárně traumatologické ambulance. Šest jich zastřelil a další tři zranil. „Je to pro nás nesmírně zarmucující zpráva,“ uvedla Kučerová s tím, že o dalším postupu včetně případného vyhlášení sbírky pro pozůstalé rozhodne vedení sboru ve středu. „Nesmírně mě zarmoutila dnešní zpráva o střelbě a jejích obětech v ostravské nemocnici, mezi kterými jsou dva naši kolegové. Vyjadřuji upřímnou soustrast rodinám našich kolegů. Nelze najít slova, kterými bych vyjádřil bolest, kterou pociťují ve chvíli, kdy se jim jejich blízcí již nikdy nevrátí domů. Pro Vězeňskou službu je dnešek dalším černým dnem v letošním roce,“ reagoval generální ředitel Vězeňské služby Petr Dohnal.

Ministryně Marie Benešová (za ANO) vyjádřila všem pozůstalým po obětech soustrast. „Přála bych si, abychom teď všichni mysleli na rodiny všech obětí, které přišly o své blízké během adventu. A abychom právě adventní čas využili ke zklidnění rozjitřených nálad, které často rozdělují naši společnost, a myšlenky směřovali k podstatným věcem v životě,“ vzkázala.

Vězeňská služba přišla o jednoho člena už letos v květnu při nehodě na Pražském okruhu. Eskortní autobus, v němž cestovalo devět odsouzených a deset příslušníků bezpečnostního sboru, úplně shořel. Třiadvacetiletý dozorce při srážce zemřel, dalších 14 lidí se zranilo a vznikla mnohamilionová škoda. Vězeňská služba pak pro rodinu zemřelého vybrala ve veřejné sbírce půl milionu korun.

(čtk, epa)

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY