Pátek, 7. května, 2021

Ve věznici Bělušice vypukly protesty kvůli informacím o koronaviru

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Ve věznici v Bělušicích na Mostecku v pátek večer protestovala část vězňů. Podle mluvčí Vězeňské služby ČR protesty vyvolaly nepodložené informace o nemoci covid-19. Situaci se podařilo uklidnit bez nutnosti zásahu, v tuto chvíli ve věznici panuje klid, řekla dnes ČTK mluvčí.

Jak protesty vypadaly, nechtěla mluvčí komentovat. „Zatím nebudeme z taktických a bezpečnostních důvodů podrobnosti sdělovat,“ uvedla Kučerová. Dodala, že se věcí začne zabývat policie.

Z 19.000 vězněných v Česku je podle mluvčí nakažených novým typem koronaviru 19 osob. Na dotaz ČTK dodala, že v bělušickém zařízení je pouze jeden nakažený. „Není žádný racionální důvod k nepokojům, máme přijatá účinná opatření a naše jednotky jsou v pohotovosti,“ doplnila mluvčí.

Česká justice už dříve informovala, že Vězeňská služba disponuje 21 lůžky na infekčním oddělení vězeňské nemocnice. Celkem může poskytnout až dvě stovky lůžek. Nemá však k dispozici žádné ventilátory.

Věznice Bělušice je věznice s ostrahou. Její kapacita je 578 míst, vyplývá z informací na webu Vězeňské služby ČR.

Do věznic a detenčních ústavů nesmí od 23. října návštěvy. Vláda je zakázala kvůli šíření nákazy koronaviru a opatření by zatím mělo platit do konce nouzového stavu, tedy do 20. listopadu. Návštěvy odsouzených byly zakázány i na jaře. Vězňům tehdy bylo umožněno více telefonovat s příbuznými a změnil se také systém doručování balíků.

(čtk, epa)

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY