Sobota, 28. května, 2022

Rok 2021 pohledem AK Císař, Češka, Smutný: tisíce hodin práce na udržitelných projektech, téměř stoprocentní úspěšnost v soudních sporech

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Advokátní kancelář Císař, Češka, Smutný v roce 2021 dále navyšovala počet klientů ze soukromého sektoru, posilovala v klíčových oblastech a dosáhla na téměř stoprocentní úspěšnost v soudních sporech. Vyplývá to z aktuální výroční zprávy o výkonu advokacie, která také vůbec poprvé obsahuje ESG report. Tuto oblast kancelář považuje za nejvýznamnější trend současnosti a odhaluje, že více než dvě třetiny jejích případů se ESG projektů přímo týkalo.

„Výroční zpráva za rok 2021 je zprávou o úspěšném roku naší kanceláře. Prožíváme však také složitou a převratnou dobu. O to důležitější je, právě v takových časech, naše hodnotové ukotvení,“ říká společník kanceláře Pavel Smutný. Naráží přitom, kromě dlouhodobé podpory kultury, na níž se kancelář zaměřuje, na projekty ESG, tedy tzv. environmental, social a corporate governance.

„Sledování dopadů činnosti z pohledu ESG vytváří vysokou kvalitu a standard korporací, podporuje jejich růst a současně zlepšuje životní a veřejné prostředí nás všech. ESG je proto klíčovým tématem i pro naši advokátní kancelář. Přirozeně, dlouhodobě a tradičně se orientujeme na hodnotové projekty, které mají pozitivní vliv na životní prostředí a jsou všeobecně prospěšné,“ vysvětluje Smutný. Téměř 70 % projektů, na nichž kancelář v roce 2021 pracovala, se ESG projektů týkalo. Šlo například o strategické projekty v oblasti elektromobility, snižování energetické náročnosti v železniční dopravě, zakládání a správu nadací a nadačních fondů, přípravu etických kodexů či pomoc při tzv. whistleblowingu.

Advokátní kancelář Císař, Češka, Smutný Foto: AKCSS

Advokátní kancelář Císař, Češka, Smutný loni pro své klienty odpracovala přes 112 tisíc hodin a řešila přes 500 případů. Celková úspěšnost AKCCS v soudních sporech v loňském roce vzrostla na téměř 99 %. AKCCS loni také poskytla svým klientům poradenství v 34 klíčových projektech z oblasti veřejných zakázek. Jejich hodnota dosáhla 92 miliard korun.

Všechny důležité údaje o výkonu advokacie zveřejnila advokátní kancelář Císař, Češka, Smutný v pořadí již třetí a v českém právním prostředí stále ojedinělé výroční zprávě. Tradičně ji doplnila také klíčová témata, která odborníci kanceláře identifikovali pro letošní rok. „Kromě zmíněných ESG projektů jde o implementaci tzv. Green Dealu, oblast dopravy nebo generační transformaci hospodářství. Ve všech těchto oblastech, a mnoha dalších, jsme připraveni poskytnout klientům nejen právní služby, ale také komplexní strategické poradenství,“ doplňuje Pavel Smutný.

(red)

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY