Úterý, 9. března, 2021

Kněžínek se rozhoduje mezi třemi uchazeči o ekonomického náměstka

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Do výběrového řízení na náměstka Ministerstva spravedlnosti pro řízení sekce provozní a právní se přihlásilo pět uchazečů. Nyní se šéf resortu Jan Kněžínek rozhoduje mezi třemi kandidáty, kteří mu byli ve výběrovém řízení doporučeni.

Jeden z uchazečů byl na základě nesplnění zákonem stanovené podmínky vyřazen, ostatní čtyři uspěli. „Všichni uchazeči byli výběrovou komisí označeni za úspěšné, doporučeni byli 3 nejvhodnější uchazeči. Dnešním dnem (21/1/19) uplyne lhůta pro podání námitek, poté může dojít k podpisu dohody mezi panem ministrem a státním tajemníkem o výběru vítěze výběrového řízení. Se jmenováním náměstka se počítá od 1. února 2019,“ reagoval na dotazy mluvčí Vladimír Řepka.

Konkrétní jména mluvčí nesdělil, podle informací České justice ale byli ve výběrovém řízení doporučeni stávající náměstek Miroslav Zábranský, současný pověřený vedoucí Zbyněk Spousta a zástupkyně Odboru evropských programů a dotací Hana Tajčová.

Uchazeči, kteří se náměstkem nestanou, by měli být Iveta Hlásecká z odboru správy úřadu a Jan Ladin z odboru informatiky. Ministr Kněžínek už dříve rozhodl, že legislativní sekci a sekci dohledu a justice budou na ministerstvu spravedlnosti z pozice náměstků řídit Michal Franěk a Klára Cetlová. Ministerstvo mělo do konce minulého roku spojenou sekci justiční a legislativní, které šéfoval Franěk, sekci mezinárodní a ústavněprávní s náměstkem Petrem Jägerem, sekci trestní politiky s Vladimírem Zimmelem a ekonomickou sekci s náměstkem Miroslavem Zábranským. Od počátku letošního roku se tyto útvary zúžily na legislativní sekci, sekci dohledu a justice a sekci provozní a právní.

Celý článek si můžete přečíst v MEDIA NETWORK MAGAZÍNU.
Přístupný je pro předplatitele.

Jste-li předplatitel, přihlásit se můžete zde.Přihlásit

Chcete-li se stát předplatitelem, jděte zde.Předplatit

(epa)

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY