Ostravská státní zástupkyně zřejmě havarovala opilá

Pod vlivem alkoholu Tittková podle policie bourala i v roce 2004. I tehdy měla v krvi asi tři promile alkoholu Foto: PXhere

Ostravská policie vyšetřuje nehodu čtyřiapadesátileté ženy, která v Ostravě-Koblově minulý týden havarovala opilá a zranila sebe a řidičku protijedoucího vozu. Dechová zkouška prokázala, že v krvi měla asi tři promile alkoholu. Podle důvěryhodných zdrojů ČTK byla viníkem nehody ostravská krajská státní zástupkyně Petra Tittková. Kvůli nehodě pod vlivem alkoholu z roku 2004 už čelila kárné žalobě. Státní zástupkyně nebere telefon a na informace nereagovala.

Nehoda se stala minulý týden v ostravské části Koblov. Zranění utrpěla státní zástupkyně a řidička vozu, se kterým se srazila. „Čtyřiapadesátiletá řidička osobního vozidla je důvodně podezřelá ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Příčiny a okolnosti nehody jsou v současné době v šetření. Věc bude řešena podle platných právních norem. Řidičský průkaz ženě byl zadržen na místě události,“ řekla dnes mluvčí moravskoslezské policie Zlatuše Viačková.

Náměstkyně ostravského krajského státního zástupce Dana Masná ČTK řekla, že nehodou se nyní zabývá příslušné okresní státní zastupitelství. „Nehoda tak nespadá do naší příslušnosti,“ řekla. Dodala, že nadřízení budou postupovat v souladu se zákonem. Pokud je obviněn státní zástupce podle zákona o státním zastupitelství, může být dočasně zproštěn výkonu své funkce. V případě pravomocného odsouzení pak může být ministrem i odvolán.

Pod vlivem alkoholu Tittková podle policie bourala i v roce 2004. I tehdy měla v krvi asi tři promile alkoholu. Před budovou zastupitelství v centru Ostravy zlomila dopravní značku a narazila do dvou služebních vozů policie. Škoda na značce a policejních autech podle prvotních odhadů přesahovala 60.000 korun. Policie případ uzavřela, aniž vznesla obvinění. Žena dostala kárný trest. Tittková ČTK tehdy řekla, že neřídila opilá. Tvrdila, že naměřené hodnoty mohly způsobit třeba léky.

Podle odborníků z ostravské záchytné stanice u ženy tři promile alkoholu odpovídají vypití dvou litrů vína nebo devíti dvanáctistupňových piv či půl litru tvrdého alkoholu.

(čtk)