Pondělí, 2. srpna, 2021

Na Slovensku zadrželi soudce Nejvyššího soudu, je podezřelý z korupce

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Slovenská Národní kriminální agentura (NAKA) zadržela soudce Nejvyššího soudu Jozefa Milučkého, kterého vyšetřuje pro podezření z korupce. Uvedl to dnes na svém webu slovenský list Denník N, podle něhož policisté u Milučkého provedli domovní prohlídku.

Policie ani speciální prokuratura zatím k případu neposkytly podrobnější informace. Nejvyšší soud by se podle listu Sme měl vyjádřit během dne.

Zadržení soudce Nejvyššího soudu může souviset s vyšetřováním korupce na žilinských soudech. Milučký býval dlouhá léta soudcem v Žilině, než v roce 2010 přešel na Nejvyšší soud. Zadržen byl na základě toho, co vypověděl žilinský soudce Pavol Polka a také místní kmotr František Tóth, který byl už za korupci odsouzen, napsal Denník N.

Loni v říjnu slovenská policie zadržela a obvinila z korupce a jiných trestných činů pět soudců včetně někdejší místopředsedkyně Nejvyššího soudu Jarmily Urbancové a také další osoby, mezi nimi i právníka a multimilionáře Zoroslava Kollára. Podle médií šlo o pokračování březnové policejní razie. Po ní bylo v největší justiční kauze v novodobé historii Slovenska obviněno z korupce a dalších trestných činů dohromady 13 soudců.

(čtk)

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY