Středa, 8. prosince, 2021

Sokol, Němec, Korbel a další: Ve vedení ČAK zasednou známé tváře

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Po čtyřech letech se v pátek 22. října 2021 sjeli do Clarion Congress Hotelu v pražských Vysočanech advokáti z celé České republiky, aby zvolili na příští čtyři roky své zástupce do vrcholných orgánů České advokátní komory (ČAK) a projednali zásadní otázky týkající se advokacie. Nového předsedu komory a místopředsedy zvolí představenstvo na svém prvním zasedání, které by se mělo konat v řádu několika dnů.

Voleb do orgánů České advokátní komory se zúčastnilo celkem 2397 advokátek a advokátů, kteří zvolili členy a náhradníky představenstva a členy Kontrolní rady, Kárné komise a Odvolací kárné komise ČAK.

Odcházející předseda ČAK Vladimír Jirousek Foto: ČAK

V představenstvu ČAK zasedne těchto 11 členů:

Němec Robert, JUDr., LL.M.

Sokol Tomáš, JUDr.

Korbel František, Mgr., Ph.D.

Toman Petr, JUDr., LL.M.

Trubač Ondřej, JUDr., Ph.D., LL.M.

Trojan Lukáš, Mgr.

Novotná Monika, JUDr.

Dolanská Bányaiová Lucie, JUDr., Ph.D.

Plachká Michala, JUDr., LL.M.

Žižlavský Michal, JUDr.

Maisner Martin, JUDr., PhD., MCIArb.

a 5 náhradníků:

Blažek Kamil, Mgr.

Miketa Radim, JUDr.

Kroupa Pavel, Mgr.

Gawlasová Hana, Mgr.

Mokrý Antonín, JUDr.

Pořad 8. sněmu České advokátní komory měl celkem 20 bodů a zúčastnilo se jej 2489 advokátek a advokátů. Kromě hodnotících zpráv vyslechli přítomní i návrhy usnesení, které sněmu předložilo jak představenstvo ČAK, tak i další advokáti a advokátky.

Česká advokátní komora je největší samosprávnou právnickou profesní organizací v Česku. Zároveň vykonává veřejnou správu na úseku advokacie a jako taková chrání a garantuje kvalitu právních služeb poskytovaných advokáty.

(epa)

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY