Šéfem Národní centrály proti zločinu bude Michal Mazánek

Michal Mazánek působí u policie 31 let Foto: Policie ČR

Ředitelem Národní centrály proti organizovanému zločinu se stane Michal Mazánek. Sdělilo to dnes policejní prezidium. Mazánek do funkce nastoupí 1. srpna.

„Dosavadní ředitel Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování plk. JUDr. Michal Mazánek se počínaje 1. 8. 2016 stane ředitelem Národní centrály proti organizovanému zločinu SKPV. Služební funkcionář, kterým je v tomto případě náměstek policejního prezidenta pro službu kriminální policie a vyšetřování brig. gen. Mgr. Zdeněk Laube, akceptoval doporučení výběrové komise a rozhodl o ustanovení ředitele nově vznikajícího policejního útvaru,“ informoval mluvčí prezidia Josef Bocán.

Vedením Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování bude do doby ustanovení nového ředitele pověřen náměstek ředitele Michal Foit.

Mazánek byl jediným zájemcem o novou funkci, na kterou vedení policie vyhlásilo nabídkové řízení. Do tendru se mohli přihlásit ředitelé útvarů s celorepublikovou působností, ale také například krajští ředitelé nebo jejich náměstci.

(epa)