Pondělí, 29. listopadu, 2021

Soud potrestal státní zástupkyni za neodvedení daně

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Státní zástupkyně Sylva Krützner má zaplatit peněžitý trest 360.000 korun za to, že neodvedla daň z příjmu získanou prodejem nemovitosti. Trestním příkazem o tom ve čtvrtek rozhodl Obvodní soud pro Prahu 5, uvedl dnes server SeznamZprávy. Proti příkazu lze podat takzvaný odpor. Pokud to Krützner udělá, soud ve věci nařídí veřejné hlavní líčení.

Krützner působí jako náměstkyně obvodního státního zástupce pro Prahu 6. Za zkrácení daně jí podle serveru hrozí šest měsíců až tři roky vězení.

SeznamZprávy už dříve napsaly, že Krützner podle vyšetřovatelů koupila v červenci 2012 byt o rozloze 73,6 metru čtverečních od městské části Praha 10 za 891.000 korun. Později byt prodala dalšímu majiteli za 3,4 milionu.

Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) ženu koncem loňského května dočasně zprostila služby, a to do skončení trestního stíhání. Pokud by soudy Krützner pravomocně uznaly vinou za úmyslně spáchaný trestný čin nebo pokud by ji poslaly do vězení za nedbalostní trestný čin, její funkce státní zástupkyně by zanikla.

(čtk)

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY