Asistent/ka soudce – správní úsek

0

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ

Městský soud v Praze

vyhlašuje výběrové řízení na pracovní pozici

asistent/ka soudce – správní úsek

Pracovní náplň:

  • příprava konceptů rozsudků a usnesení při výkonu správního soudnictví v agendě samosoudce, včetně vlastního návrhu právního řešení a jeho konzultace se soudkyní
  • práce se soudním spisem a provádění jednotlivých úkonů v rámci soudního řízení
  • naše agenda je velmi rozmanitá, takže se budete učit stále něco nového, získáte přehled v široké škále právních předpisů, osvojíte si práci s judikaturou i odbornou literaturou, naučíte se psát komplexní právní texty, budete rozvíjet své právní myšlení i schopnost právního psaní a získáte konstruktivní zpětnou vazbu

Kvalifikační předpoklady:

  • vysokoškolské vzdělání magisterského studijního programu právo a právní věda ve studijním oboru právo na veřejné vysoké škole v ČR
  • práce je vhodná jak pro absolventy, tak pro právníky s praxí a se zájmem o práci v justici

Požadavky:

  • zájem o veřejné a zejména správní právo
  • odpovědnost, pečlivost, flexibilita
  • analytické myšlení, nadprůměrná schopnost právní argumentace
  • velmi dobrý písemný i ústní projev (znalost cizího jazyka je vítána)
  • ochota k dalšímu vzdělávání a odbornému růstu
  • bezúhonnost

Platové zařazení:

  • platová třída dle nařízení vlády č. 341/2017 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě (platové rozmezí dle praxe); po úspěšném vykonání odborné justiční zkoušky nebo zkoušky jí na roveň postavené
    14. platová třída
  • zvláštní příplatek ve výši 2 000 Kč
  • po zapracování osobní ohodnocení a možnost odměn.

Dále nabízíme:

  • příležitost odborného růstu v příjemném pracovním prostředí s možností výkonu odborné justiční zkoušky
  • možnost účasti na odborných školeních v různých oblastech práva pořádaných zejména Justiční akademií
  • 200 hodin (5 týdnů) dovolené
  • 5 dnů indispozičního volna
  • příspěvek na stravování
  • příspěvek na penzijní připojištění
  • příspěvek na kartu MultiSport
  • příspěvek ve výši 5 000,- Kč ročně (resp. alikvotní část v závislosti na délce trvání PP v daném kalendářním roce), čerpání ze systému Cafeteria benefity
  • možnost využití rekreačních zařízení Městského soudu v Praze
  • další zaměstnanecké výhody dle FKSP.

Pracovní poměr:

  • plný pracovní úvazek
  • na dobu určitou 1 roku s možností změny na dobu neurčitou.

Předpokládaný nástup:

  • ihned, případně dle dohody, k soudkyni Mgr. Kateřině Peroutkové

Průběh výběrového řízení:

  • Přihlášku do výběrového řízení zasílejte do úterý 20. 2. 2024 k rukám Mgr. Kateřiny Peroutkové na e‑mailovou adresu: [email protected] společně se strukturovaným životopisem a stručným motivačním dopisem (s krátkým zdůvodněním toho, proč byste chtěli pracovat v justici a proč právě v oblasti správního soudnictví).
  • kolo bude spočívat v hodnocení životopisu a motivačního dopisu
  • kolo proběhne distančně a bude spočívat ve vypracování resumé určitého rozhodnutí Nejvyššího správního soudu
  • kolo proběhne formou osobního pohovoru.
  • Městský soud v Praze si vyhrazuje možnost zrušit výběrové řízení kdykoli v jeho průběhu.

Souhlas se zpracováním osobních údajů:

  • Poskytnutím osobních údajů Městskému soudu v Praze prostřednictvím požadovaných podkladů pro výběrové řízení na pracovní pozici udělujete souhlas Městskému soudu v Praze dle čl. 6 odst. 1 písm. a) a čl. 7 Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a volném pohybu těchto údajů a o zrušení Směrnice 95/46/ES, se zpracováním Vašich osobních údajů pro účely a v rozsahu potřebném pro uskutečnění výběrového řízení na pracovní pozici. Udělený souhlas máte právo kdykoliv odvolat, v takovém případě se však již nadále nemůžete účastnit výběrového řízení na pracovní pozici.

Kontakt/dotazy

  • s jakýmikoli dotazy ohledně výběrového řízení či práce samotné se obracejte na soudkyni (vizte e-mail výše).