Pondělí, 15. srpna, 2022

Benešová navrhla před odchodem jmenovat další soudce

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Marie Benešová ještě ve funkci ministryně spravedlnosti navrhla vládě ke schválení návrh na jmenování sedmi nových soudců. Většina kandidátek a kandidátů, pokud budou vládou schváleni a jmenováni, by měla zamířit k pražským soudům.

Vláda by měla ještě do konce roku schvalovat návrh na jmenování nových soudců. Sedm kandidátů vládě předložila 14. prosince ještě ministryně spravedlnosti Marie Benešová. Pět nových soudkyň by měly získat soudy v obvodu Městského soudu v Praze.

Dvě nové soudkyně by měly zamířit k Obvodnímu soudu pro Prahu 10 (OS), po jedné soudkyni pak mají získat OS pro Prahu 1, Prahu 5 a Městský soud v Praze. Všechny kandidátky působí jako asistentky soudců, a to jak na Nejvyšším správním soudu, Vrchním soudu v Praze, na Krajském soudu v Plzni a v Praze, tak na OS v Táboře. Dva kandidáti by pak měli posílit řady soudců na OS v Kladně a v Přerově.

Seznam kandidátů najdete v sekci Media Network magazín.

Seznam kandidátů najdete zde.Stáhnout

Celý článek si můžete přečíst v MEDIA NETWORK MAGAZÍNU.
Přístupný je pro předplatitele.

Jste-li předplatitel, přihlásit se můžete zde.Přihlásit

Chcete-li se stát předplatitelem, jděte zde.Předplatit

Prezident Miloš Zeman naposledy jmenoval pět desítek soudců na zámku v Lánech v polovině prosince. Jmenovací dekrety prezident podepsal už během pobytu v Ústřední vojenské nemocnici.

Soudcovská unie už dříve vyslovila obavu, že pokud by se jmenování soudců nestihlo do konce roku, museli by pravděpodobně projít opětovným výběrem. Od ledna přitom kvůli novele zákona o soudech a soudcích začnou platit nová pravidla. O výběru nových soudců hovořil ministr Pavel Blažek v rozhovoru s Českou justicí.

(pd, epa)

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Celý článek si můžete přečíst v MEDIA NETWORK MAGAZÍNU.
Přístupný je pro předplatitele.

Jste-li předplatitel, přihlásit se můžete zde.Přihlásit

Chcete-li se stát předplatitelem, jděte zde.Předplatit