Úterý, 19. října, 2021

Čech žádá po Bavorsku odškodnění, že se musel obejít bez ferrari

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Odškodnění ve výši 8000 eur (téměř 220.000 Kč) se domáhá jeden český obchodník na Bavorsku za to, že se musel jedenáct dní obejít bez svého ferrari. Napsal to server německého deníku Süddeutsche Zeitung, podle něhož bavorští policisté Čechovi luxusní vůz před třemi lety omylem zabavili a on teď po Mnichovu žádá náhradu za to, že si musel z domova nechat dopravit jiné drahé auto, aby mohl pokračovat ve své služební cestě do Itálie.

Ferrari Coupé 360 Modena s českou poznávací značkou zastavili policisté v červnu 2011 v Mnichově a při kontrole došli k závěru, že číslo motoru je na seznamu pohřešovaných vozů – což se o půldruhého týdne později ukázalo jako omyl. I přes protesty řidiče sportovní auto zadrželi. Neobměkčily je ani argumenty, s jejichž pomocí český občan tvrdil, že na jednání s italskými obchodními partnery nutně potřebuje náležitě reprezentativní vůz.

Muž se pak nejprve v Mnichově snažil sehnat podobně luxusní vozidlo v půjčovně, ale pochodil s nepořízenou. Z domova si proto nechal přivézt terénního Hummera H3, tlumočnici a Volkswagen Golf, kterým měl nazpátek odjet řidič Hummeru. Náklady na dopravu náhradního auta a českou tlumočnici nyní požaduje po Bavorsku a k tomu 2000 eur (55.000 Kč) navíc za škrábance na laku, které prý před zabavením na karoserii jeho ferrari nebyly.

Právní zástupce Bavorska oprávněnost jeho nároku zpochybňuje podobně jako státní zastupitelství, které už předtím odškodnění odmítlo. Rozhodnout musí nyní soud a podle Süddeutsche Zeitung naznačil, že nějakou náhradu Bavoři nejspíš vyplatit budou muset. Podivil se nicméně nad tím, že Čechovi nestačilo třeba BMW řady 7 nebo Mercedes třídy S, které by v některé z mnichovských autopůjčoven určitě sehnal.

-čtk-

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY