Pátek, 5. března, 2021

Vnitro zavádí nový titul Kříž bezpečnosti státu, oceněni budou bojovníci s koronavirem

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Zavést nové vyznamenání s názvem Kříž bezpečnosti státu navrhuje ministerstvo vnitra. Pocta by měla mít tři stupně, první stupeň je nejvyšší. Udělovat se má občanům ČR i cizincům za mimořádnou osobní odvahu při zajišťování bezpečnosti státu nebo za vědeckou či publikační činnost i za přínos při mezinárodní spolupráci v oblasti bezpečnosti. První ocenění by měla být udělena ještě letos, a to „jako vyjádření pocty za činnosti jednotlivců v rámci vyhlášeného nouzového stavu“.

Cílem nouzového stavu vyhlášeného podle ústavního zákona o bezpečnosti ČR byl „boj s pandemií nemoci COVID-19“. Uvádí se to v důvodové zprávě k návrhu novely nařízení vlády o oceněních udělovaných ministerstvem vnitra. U materiálu bylo ukončeno připomínkové řízení.

Až doposud udělovalo ministerstvo vnitra pouze „medaili ministra vnitra“ a různá ocenění podle oborů a působnosti, které vnitro spravuje ve své kompetenci: ocenění Přívětivý úřad, cenu za kvalitu nebo inovaci ve veřejné správě, za zásluhy o archivnictví, za přínos ve sportu nebo za prevenci kriminality.

Pozlacený, stříbrný a bronzový kříž za zásluhy o stát

Všem deseti dosud udělovaným cenám, medailím a vyznamenáním má být nyní předřazena cena nejvyšší navázaná na činnost pro český stát při projevení mimořádné odvahy a dosažení podstatných a vynikajících výsledků v oblasti bezpečnosti českého státu. Titulu Kříž bezpečnosti státu je nově věnováno celé ustanovení §1a nařízení vlády: 1a Kříž bezpečnosti státu (1) Kříž bezpečnosti státu se uděluje fyzické osobě, která a) projevila mimořádnou osobní odvahu nebo mimořádnou osobní iniciativu při zajišťování bezpečnosti České republiky a jejích obyvatel, b) dosáhla vynikajících výsledků při zajišťování bezpečnosti České republiky a jejích obyvatel, c) podstatným způsobem přispěla k mezinárodní spolupráci v oblasti zajišťování bezpečnosti státu a jeho obyvatel nebo…

Celý článek si můžete přečíst v MEDIA NETWORK MAGAZÍNU.
Přístupný je pro předplatitele.

Jste-li předplatitel, přihlásit se můžete zde.Přihlásit

Chcete-li se stát předplatitelem, jděte zde.Předplatit

(ire)

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Celý článek si můžete přečíst v MEDIA NETWORK MAGAZÍNU.
Přístupný je pro předplatitele.

Jste-li předplatitel, přihlásit se můžete zde.Přihlásit

Chcete-li se stát předplatitelem, jděte zde.Předplatit