Vnitro zavádí nový titul Kříž bezpečnosti státu, oceněni budou bojovníci s koronavirem

Vnitro ocení boj s koronavirem Foto: pixabay

Zavést nové vyznamenání s názvem Kříž bezpečnosti státu navrhuje ministerstvo vnitra. Pocta by měla mít tři stupně, první stupeň je nejvyšší. Udělovat se má občanům ČR i cizincům za mimořádnou osobní odvahu při zajišťování bezpečnosti státu nebo za vědeckou či publikační činnost i za přínos při mezinárodní spolupráci v oblasti bezpečnosti. První ocenění by měla být udělena ještě letos, a to „jako vyjádření pocty za činnosti jednotlivců v rámci vyhlášeného nouzového stavu“.

Cílem nouzového stavu vyhlášeného podle ústavního zákona o bezpečnosti ČR byl „boj s pandemií nemoci COVID-19“. Uvádí se to v důvodové zprávě k návrhu novely nařízení vlády o oceněních udělovaných ministerstvem vnitra. U materiálu bylo ukončeno připomínkové řízení.

Až doposud udělovalo ministerstvo vnitra pouze „medaili ministra vnitra“ a různá ocenění podle oborů a působnosti, které vnitro spravuje ve své kompetenci: ocenění Přívětivý úřad, cenu za kvalitu nebo inovaci ve veřejné správě, za zásluhy o archivnictví, za přínos ve sportu nebo za prevenci kriminality.

Pozlacený, stříbrný a bronzový kříž za zásluhy o stát

Celý článek si můžete přečíst v MEDIA NETWORK MAGAZÍNU.
Přístupný je pro předplatitele.

Jste-li předplatitel, přihlásit se můžete zde.Přihlásit

Chcete-li se stát předplatitelem, jděte zde.Předplatit

(ire)

Sdílejte
Předchozí článekExekutoři: Zájem dlužníků komunikovat dálkově roste
Další článekPočet koncipientů stále klesá, advokacii vládnou muži
Irena Válová
Irena Válová je novinářka, editorka, zástupkyně šéfredaktora i publicistka v tištěných médiích, ale i v rozhlasech a televizích. Mimo jiné referovala o politických událostech z krizových oblastí: přechod k demokracii v JAR, referendum o Saddámu Husajnovi v Iráku či rušení amerických základen na Filipínách. Šest let byla zpravodajkou ze Světového ekonomického fóra ve švýcarském Davosu. Na základě publikovaných rozhovorů s americkými právníky o konfliktu zájmů v politice obdržela stipendium od velvyslanectví USA v Praze, v roce 1994 pak v Chicagu certifikát USIA tištěná žurnalistika v USA. V 90. letech též absolvovala několik stáží na téma demokracie ve Švýcarsku. V roce 1998 byla zvolena předsedkyní Syndikátu novinářů ČR, o rok později se stala členkou Řídícího výboru Evropské federace novinářů se sídlem v Bruselu. Tři roky vedla sdružení pro svobodný tisk Media Observatory ČR. Od roku 2001 je na volné noze jako autorka, editorka i mluvčí. Spolu s advokátem a nyní zvoleným soudcem Evropského soudu pro lidská práva za ČR ve Štrasburku JUDr. Alešem Pejchalem je autorkou knihy Základní slova: rozpravy o svobodě, společnosti, procesu, politice a právu.