Za kulturu hovoří bývalá mluvčí NSZ Markusová

Situaci by prý mohl zlepšit čtvrtý operátor Foto: archiv

Ve funkci tiskové mluvčí Ministerstva kultury ČR působí od počátku dubna bývalá mluvčí Nejvyššího státního zastupitelství a tajemnice nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana PhDr. Helena Markusová. Informace je uvedena na webu ministerstva.

Helena Markusová odešla z Nejvyššího státního zastupitelství letos v lednu na vlastní rozhodnutí. „Důvody mé rezignace jsou osobní. Přes tři roky dojíždím z Prahy do Brna, neboť v Praze bydlím a mám tam rodinu, a to časté přejíždění po tak dlouhou dobu je opravdu trochu náročné,“ uvedla tehdy pro Českou justici Markusová.

PhDr. Helena Markusová absolvovala Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy v oboru anglistika – germanistika. Doktorský titul získala na základě obhájené rigorózní práce z anglické lingvistiky. Pracovala jako redaktorka anglického vysílání Československého rozhlasu, poté působila dlouhá léta na velvyslanectví Spojených států amerických nejprve jako mediální analytička a poté jako politická analytička. Pracovala rovněž jako výkonná ředitelka v neziskové organizaci Nadační fond Ferdinanda Peroutky a jako ředitelka PR a náboru studentů na Anglo-americké univerzitě v Praze. Po krátkém působení v neziskové organizaci Život90 působila v posledních třech letech jako tisková tajemnice nejvyššího státního zástupce a tisková mluvčí nejvyššího státního zastupitelství v Brně

-ire-

Sdílejte
Předchozí článekPraha navrhla uzákonit metropoli jako jeden volební obvod
Další článekMinistryně Válková navrhla jmenování 17 nových soudců
Tomáš Sazima
Absolvent Vyšší odborné školy publicistiky v Praze. V médiích se pohybuje od roku 2007. Nejprve pracoval jako editor stránky v Pražském deníku, kde získal první zkušenosti s chodem redakcí tištěných deníků. Posléze krátce pracoval jako editor domácího zpravodajství na serveru Lidovky.cz. Na jaře 2009 přešel "na druhou stranu" a stal se zaměstnancem sekce PR a marketingu ČSSD. Zde prošel povětšinou jako člen volebního štábu kampaně k volbám do Evropského parlamentu (2009), do Poslanecké sněmovny (2010), do Senátu a zastupitelstev měst a obcí (2010). V rámci Poslanecké sněmovny P ČR spolupracoval s řadou poslanců klubu sociální demokracie. V roce 2010 se podílel na vzniku a spuštění názorového webového projektu VašeVěc.cz. V roce 2011 se stal tiskovým mluvčím strany bývalého premiéra Jiřího Paroubka LEV 21. Zde se podílel zejména na koordinaci kampaní do zastupitelstev krajů (2012) a do poslanecké sněmovny (2013). Od začátku roku 2014 se pohybuje na volné noze a působí jako mediální poradce.